Niezastąpione w domu
Nie można sobie bez nich wyobrazić domu. I jaki byłby niekompletny jego obraz. Są ważniejsze i starsze niż inne elementy – okna. Drzwi z pewnością jako pierwsze stanowiły wypełnienie otworów, którymi ludzie dostawali się do wewnątrz. Do wnętrza miejsc, gdzie czuli się bezpiecznie.
Pierwsze drzwi powstawały z materiałów naturalnych. Z elementów krajobrazu, które napotykano w okolicy. Były to kamienie, płaty kory lub splecione ze sobą rogi jelenie.
Dziś drzwi wyrabia się z innych materiałów.
Aluminiowe
Drzwi wewnętrzne aluminiowe są lekkie i niezniszczalne. Choć ten epitet dotyczy raczej samego aluminium. Jako czysty pierwiastek, metal ten jest wieczny. Można go za każdym razem przetwarzać i otrzymywać pełnowartościowy metal. I z tego metalu wykonywać w fabryce nowe przedmioty. Aluminium jest niezwykle uniwersalne. Lekki metal jest na tyle wytrzymały, by znieść spore obciążenia. Przenosi ciężar napierających ścian i bez szwanku może to robić przez wiele dziesięcioleci.
Stalowe
Podobnie drzwi wewnetrzne stalowe. Tak jak poprzedni materiał, można stal przetwarzać w nieskończoność. W każdym cyklu wytopu żelaza otrzymuje się podobny surowiec. Jedyna różnica dotyczy odporności na warunki atmosferyczne. Stal jest nieodporna na kaprysy aury i trzeba ją solidnie zakonserwować. Powłoki lakiernicze skutecznie odcinają atomy żelaza od niszczycielskiego działania tlenu. Tlenu, który zmienia kolor stali na brązowy i powoduje złuszczanie jej powierzchni.
Drewniane
Drzwi wewnętrzne drewniane to model, który był używany od wieków. Drewno było bardzo popularne ze względu na dostępność i równie odnawialny charakter pozyskiwania. Ludziom od prehistorii wydawało się, że to źródło surowca, które nigdy się nie wyczerpie. Niestety rozwój cywilizacji wprowadził rewizje do tych poglądów. Drewno stało się towarem deficytowym i drogim.
Kompozytowe
Znalazł się sposób na niedobory surowcowe. Drzwi drewniane wewnętrzne zastąpiono drzwiami kompozytowymi. Materiał nazywany kompozytem to sklejone razem warstwy różnych materiałów. Przekładaniec najróżniejszych surowców dodaje mocy ostatecznej wersji tworzywa. Dzięki odmiennym właściwościom potęguje się wytrzymałość. Synergia kompozycji jest niewyobrażalna i zwielokrotnia efekt jak dźwignia przy podnoszeniu znacznych ciężarów.